"Az államadósság hosszú távú, kormányokon átnyúló döntések eredménye"
László Csaba és Draskovics Tibor korábbi pénzügyminisztert is meghallgatta az államadósság-növekedés okait vizsgáló albizottság.
László Csaba és Draskovics Tibor korábbi pénzügyminisztert is meghallgatta az államadósság-növekedés okait vizsgáló albizottság.
A kormány a tervezett reformcsomagjának egyik célja az adóbázis szélesítése, ám ez csak a gazdaság kifehérítésével oldható meg – mondta a Napi Gazdaságnak László Csaba, a KPMG partnere.
László Csaba a KPMG partnere, volt pénzügyminiszter a Világgazdaságban írt elemzést a magyar adórendszer és a versenyképesség összefüggéseiről. Felhívja a figyelmet, hogy magas és alacsony adószinttel egyaránt lehet egy ország versenyképes és versenyképtelen. A gazdaságot befolyásoló tényezők összhangja a lényeg.
Az egykulcsos adó bevezetését ugyan már tényként kezelhetjük, de a bevezetése időpontja körül van némi kavarodás. A kormányzat a 2011-es dátumot jelölte meg, de ezt követően még számolni kell a rendszer megvalósítására szánt átmeneti, két éves időszakkal is. Mindeközben van olyan közvéleménykutatás, amely a 2012-es beveztésre kérdez rá, közel 50 százalékos támogatottságot jelezve.
László Csaba szerint nehéz lesz beszedni a 200 milliárd forintos bankadót; ha marad az összeg, tevékenységeket vihetnek ki az országból a pénzintézetek.
László Csaba, a skót Hearts labdarúgócsapatának vezetőedzője szívesen elvállalná az ország válogatottjának irányítását.
Bár a vagyonadó mindössze 25 milliárd forint extra adóbevételt jelentene, jogszerűségét máris többen megkérdőjelezték. Senki nem beszél viszont arról a 70 milliárdról, amelyet a vállalkozók zsebéből húztak ki, hogy a pénz az államkasszát gyarapítsa. László Csabával, a KPMG adópartnerével a 70 milliárdos trükkről és a 2010-es adócsomag várható hatásairól beszélgettünk.
László Csaba, a Ferencváros egykori, a Hearts jelenlegi trénere lett a legjobb edző Skóciában.